BESYO bölümleri, BESYO taban puanları ve iş imkanları

BESYO bölümleri, BESYO taban puanları ve iş imkanları

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özellikle son yıllarda popülerliği artan alanların başında gelmektedir. Peki BESYO için taban puanlar neler? BESYO bölümleri? BESYO hangi üniversitelerde var? BESYO’nun çalışma alanları ve BESYO’nun iş imkanları nasıl? Haberin devamında BESYO üzerine merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

BESYO Taban Puanları

BESYO için iki çeşit başvuru imkanı bulunmaktadır. Bunların birincisi BESYO için düzenlenen özel yetenek sınavları, diğeri ise ÖSYM puanı. ÖSYM puanı ile öğrenci alan üniversite sayısı oldukça az, BESYO için üniversiteler ağırlıklı olarak özel yetenek sınavları ile öğrenci kabul etmekte.

ÖSYM puanıyla BESYO’yu tercih edecek öğrenciler, ÖSYM’nin paylaşmış olduğu, üniversitelerin taban-tavan puanları kılavuzundan BESYO için taban ve tavan puanlarını öğrenebilirler. Öğrenciler elde ettikleri puanlara ve başarı sıralarına göre, üniversite tercihinde bulunabilirler.

Sınavla ilgili merak ettiğiniz her şeyi ücretsiz olarak CNN Türk uzmanına sor sisteminden uzmanlara sorabilirsiniz.

BESYO özellikle son yıllarda popülerliği artmış alanlardan bir tanesidir. Her yıl binlerce öğrenci BESYO için özel yetenek sınavlarına ve ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanmaktadır. Adaylar tercih şekillerine göre üniversite tercihinde bulunabilmektedir.

BESYO İş İmkanları

BESYO mezunları birçok alanda çalışabilmektedir. Çalışma alanlarının başında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kamu ve özel okullar, T.C. Gençlik ve SporBakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü, Turizm sektörü, Spor kulüpleri, Belediyeler ve Spor Federasyonları gelmektedir. BESYO’nun iş imkanları oldukça geniştir.

BESYO Bölümleri

BESYO’nun içerisinde birçok bölüm bulunmaktadır, bu bölümlerin başında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon gibi bölümler gelmektedir.

Kaynak: CNN Türk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir