BESYO Hazırlık Kursu

BESYO Hazırlık Kursu

Besyo Açılımı

Antrenörlük
Bu bölümü bitiren öğrenciler Gençlik ve spor genel müdürlüğü teşkilatlarında, özel spor klüplerinde, okullarda antrenörlük ve yardımcı antrenörlük yapabilmektedir. Profesyonel spor kulüplerinde çalışabilecekleri gibiturizm alanında da spor eğitimi verebilmektedirler. Eğitiminde antrenman, spor sağlığı, sporda psiko-sosyal alanlar, spor yöneticiliği gibi bilgilere yer verilmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği : Bu bölümden mezun olan öğrenciler Milli eğitime bağlı olan okullarda, engelli spor eğitimi ve uygulamalarında ve özel spor alanlarında görev yapabilmektedirler. Eğitimde spor bilgisi, genel kültür, öğretmenlik ile alakalı konularda dersler verilmektedir.

Spor Yöneticiliği Bölümü
Bu bölümü bitiren öğrenciler gençlik ve spor genel müdürlüğüne bağlı kurumlarda , turizm alanında, otellerde, özel spor salonlarında, 500 den fazla çalışanı olan kuruluşlarda profesyonel spor yöneticisi olarak görev yapabilmektedirler. Eğitimde işletme, yönetim organizasyon, hukuk, pazarlama, iletşim gibi dersler verilmektedir.

Rekreasyon Bölümü
Bu bölüm mezunları Turizm alanında görev yapmaktadırlar. Bu sebeple turizm alanında ihtiyaç duyulabilecek bilgileri eğitiminde almaktadırlar.

Başarı Spor Akademisi  besyo hazırlık kursu alanında ilerlemek isteyen öğrencileri özel yetek sınavına hazırlamak üzere çalışır. Akademimiz sayesinde sporun teknik detaylarını öğrenerek kendi yeneğini geliştiren öğrenciler spor alanında istedikleri mesleğe ulaşabilirler. Son zamanlarda her üniversite kontenjan olarak besyo ya bölüm ayırmaktadır. Bu da spor alanında ülkemizin ileri seviyelere ulaşmasına yardımcı olacaktır.